FIAP
Federation Internationale de l’Art Photographique

Międzynarodowa Federacja Sztuki Fotograficznej, FIAP (fr. Fédération Internationale de l'Art Photographique) - stowarzyszenie oficjalnie powstałe w 1950 roku.
Celem FIAP jest promocja sztuki fotografii we wszystkich jej aspektach oraz wspieranie wszelkiego rodzaju imprez fotograficznych.
FIAP jest współorganizatorem konkursów fotograficznych odbywających się w różnych miejscach na świecie. Organizatorzy takich przedsięwzięć muszą spełniać pewne normy określone w regulaminie FIAP.
Spełnienie tych wymogów gwarantuje utrzymanie wysokiego poziomu konkursów i pewność, że ocena prac będzie przeprowadzona w sposób obiektywny.

Konkursy światowe pod patronatem FIAP nadsyłane są tysiące zdjęć...
W konkursach FIAP rywalizują ze sobą wszyscy - zarówno artyści zarabiający na życie fotografią, jak i żyjący z innej profesji.
Konkurencja jest ogromna. Tak więc otrzymanie nagrody na międzynarodowych salonach fotograficznych jest dowodem na wyjątkowość dzieła, która została zauważona i doceniona przez wykwalifikowane jury.

Oto link do oficjalnej strony www FIAP: http://www.fiap.net/index-en.php
Oto link do polskiej strony o FIAP: http://fiapinfo.republika.pl/

Moja przygoda z FIAP zaczęła się w Marcu 2011r kiedy to odważyłem poddać się pierwszy raz ocenie moich prac. Od tego czasu zdobyłem ponad 700 akceptacji oraz kilka medali...